Apsilankė204545

„Cukrinis diabetas ir širdies ligos: sąlyčio taškai, bendri tikslai, inovatyvūs sprendimai“

Gegužės 29 d. 15:30 val. „Floros simfonija“ konferencijų salėje, Jonavos g. 214, Kaunas

Mieli kolegos,
ruduo po užsitęsusios vasaros, galbūt globalinio atšilimo nustumtas tolyn, ilgai priešinosi žiemai. Šis laikotarpis dėstytojams – tai naujos studentų grupės, mums visiems, gydytojams, pagausėję pacientų srautai. Vasaros pabaiga, kaip visada, pažymėta Europos kardiologų draugijos kongreso, šį kartą – Londone. Šis kongresas – tai savitas turtingiausių, pažangiausių ir atsakingiausių Europos valstybių kardiologų klubas. Na, gal ne visos tokios turtingos, bet jų atstovai – tikrai žingeidūs, aktyvūs ir draugiški. O juk mes, lietuviai, irgi esame Europa. Gabūs, protingi, darbštūs, atsakingi ir dėl to kada nors taip pat būsime turtingi. Kolegos, nuo rugsėjo man patikėtos Lietuvos kardiologų draugijos (LKD) prezidento pareigos. Ar tai bus profesija, ar gyvenimo būdas, ar naujos darbo kryptys, ar laiptas karjeroje? Manau, kad visko po truputį. Tai normalu ir žmogiška. Tikiu, kad man pavyks tai suderinti. Džiaugiuosi, kad „paveldėjau“ nuostabią, daugelį metų kurtą, turinčią savas tradicijas profesinę draugiją. Pavyko, kad galėjau mokytis iš buvusių prezidentų – profesorių A. Laucevičiaus, R. Žaliūno, G. Marinskio. Džiaugiuosi, jog patvirtinote kompetentingą ir darbščią valdybą.

Skaityti daugiau: Prezidento laiškas (2015m.)

Mieli kolegos,

 
esame atsakingi už permainas mūsų sveikatos apsaugos sistemoje, juk širdies ir kraujagyslių ligos lemia 56 procentus visų mirčių Lietuvoje. Mes viešiname kardiologijos pasiekimus, įžvelgiame grėsmes, ieškome sprendimų. Mūsų darbo sėkmę lemia gerai informuota visuomenė – sveiki asmenys ir pacientai, politikai, bendraminčių organizacijos, tikinčios mūsų misija. Todėl būkime matomi, kalbėkime, dalinkimės, įtikinėkime.
Dabar informacijos randasi neproporcingai daug ir „gamina“ ją visi, kas netingi – nuo populiaraus lietuviško informacinio portalo žurnalisto iki prie laboratorijos stalo palinkusio mokslininko. Taigi žymioji Sokrato frazė „aš žinau, kad nieko nežinau“ išliko aktuali ir netgi įgavo papildomą prasmę. Internetinėje erdvėje atsirado daug „ekspertų“, nesikuklinančių pareikšti sensacingų ir mokslui prieštaraujančių bei žmones klaidinančių naujienų, kurių pasekmes mes, gydytojai, ilgai turime taisyti. Todėl mūsų darbas šiais laikais yra daugiau filtruoti, tikrinti, atsirinkti ir rūšiuoti.Paskutiniuoju metu šalia termino broadcaster (platintojas) ne mažiau svarbus tapo narrowcaster (siaurintojas). Ir iš tikrųjų mūsų mokslininkai ir lektoriai tapo informacijos koncentruotojais ir „siaurintojais“ gerąja prasme.

Skaityti daugiau: Prezidento laiškas

Mieli kolegos,

2016-ieji – netikėtumų metai, parodę, jog prognozės ne visada pildosi. „Brexit“ Jungtinėje Karalystėje ir JAV prezidento rinkimų baigties prognozėse „susimovė“ ne vienas politikos apžvalgininkas ir analitikas. Mokslo ir technologijų prognozės realesnės – gatvėse jau važinėja IT milžinės Google bepiločiai automobiliai, išmanieji būstai atima darbą iš namų tvarkytojų, o pakėlęs galvą į dangų neretai pamatai ne paukštį, o droną...

Skaityti daugiau: Prezidento laiškas

Mieli kolegos,

gyvename informacinėje visuomenėje. Kasdien viso pasaulio mokslininkai ir gydytojai pateikia gausybę faktų – diagnostikos ir gydymo naujovių mums žinomuose ir mažiau žinomuose šaltiniuose – žiniasklaidoje, kongresuose, nesuskaičiuojamuose interneto puslapiuose. Būtina ramiai ir drąsiai priimti tai, kas ateina, nebijoti keistis ir, be abejo, klausytis, kalbėti ir diskutuoti. Lietuvos kardiologai viso pasaulio mastu – maža, tačiau aktyvi ir žingeidi bendruomenė. Technologijos pačios savaime yra tik įrankis. Esmė yra ne technologijos. Esmė visada yra žmonės. Mokslas visada yra kiek priekyje, visuomet yra šioks toks atstumas tarp laboratorijos ir gydytojo kabineto. Praktiškai kalbant, naujosios diagnostikos ir gydymo priemonės ne iš karto būna parengtos gyvenimui. Džiaugiamės, kai veiksmingas, gerai kompensuojamas vaistas pagaliau įsitvirtina rinkoje, o vis besivystanti biotechnologijos ir farmacijos pramonė pateikia naujų „staigmenų“ gerąja prasme – dar veiksmingesnių ir saugesnių vaistų. Prisiminkime statinų istoriją – daug metų kovojome dėl geresnio kompensavimo, šiandien jį turime, o į duris beldžiasi nauja, dar veiksmingesnė cholesterolio koncentracijai mažinti vaistų grupė – PCSK9 inhibitoriai.

Skaityti daugiau: Prezidento laiškas (2016 m.)

Mieli kolegos,

pradedu šį laišką citata iš nuostabios Yuval Noah Harari knygos „Homo Deus. Brief History of Tomorrow“ („Žmogus Dievas. Trumpa rytojaus istorija“)
Trečiojo tūkstantmečio aušroje žmonija atsibunda mankštindama sąnarius ir trindama akis. Sąmonėje dar boluoja baisaus košmaro vaizdai. „Mačiau kažkokias spygliuotas vielas ir grybo formos debesį. Po galais, tai buvo tik blogas sapnas“. Nuėjusi į vonios kambarį, žmonija nusiprausia veidą, atidžiai apžiūri raukšles veidrodyje, po to prisipila puodelį kavos ir atsiverčia savo dienoraštį. „Nagi, pažiūrėkime, kas šiandieną mūsų darbotvarkėje?“ Tūkstančius metų atsakymas į šį klausimą buvo toks pats.Tos pačios trys problemos vargino dvidešimto amžiaus pradžios Kiniją, viduramžių Indiją ir senovės Egiptą. Badas, maras ir karas visada buvo sąrašo viršuje. Vis dėlto trečiajame tūkstantmetyje žmonija prabudo turėdama milžinišką potencialą. Galbūt nedaugelis pagalvoja apie tai, jog per paskutiniuosius du dešimtmečius žmonijai pavyko suvaldyti badą, marą ir karus. Be abejo, šios problemos nėra galutinai išspręstos, tačiau iš neišvengiamų ir nekontroliuojamų gamtos stichijų jos virto dideliais, tačiau valdomais iššūkiais.

Mums, kardiologams, negalią simbolizuojantis maras – širdies ir kraujagyslių ligos (ŠKL), per metus Europoje nusinešančios 4 milijonus gyvybių. Tenka pripažinti, jog šios ligos, deja, lieka XXI amžiaus maru ir mūsų šiuolaikinėje sparčiai besivystančioje visuomenėje.

Skaityti daugiau: Prezidento laiškas

Mieli kolegos,

šiemet mirė seniausias pasaulio žmogus – 117 metų italė Emma Morano. Moteris yra prasitarusi, jog jos ilgaamžiškumo priežastis – žali kiaušiniai, kuriuos ji kasdien valgė visą gyvenimą. Žemės ūkis be didelių pastangų galėtų aprūpinti mus tokiais kiekiais šio „nepaprasto“ produkto. Tačiau ši stebuklinga priemonė skamba taip pat abejotinai, kaip ir patarimai kasdien išgerti šaukštelį acto, suvalgyti vieną obuolį (an apple a day keeps the doctor away) arba gerti vaisių sultis, išspaustas 400 eurų kainuojančia išmaniąja sulčiaspaude... Mažai tikėtina, jog artimiausiu metu pasaulyje gyvens bent kiek ženklesnis skaičius tokių vaikščiojančių istorijos vadovėlių. Tačiau PSO skelbia, jog nuo 2000 metų pasaulio gyventojų gyvenimo trukmė pailgėjo penkeriais metais. Ir, be abejo, tai lėmė ne liaudies medicinos išmintis, o medicinos pažanga. Žinant, jog dėl širdies ir kraujagyslių ligų miršta 56 proc. Lietuvos žmonių, turime suvokti, jog mūsų, kardiologų, indėlis mažinant šį procesą yra tikrai svarus. Žmonijai tenka susitaikyti su širdies ir kraujagyslių ligų atnešamomis netektimis, tačiau mūsų misija – siekti, kad jų būtų kuo mažiau. Technologijų amžiuje kiekvieną nesuvaldytą riziką vis dažniau vertiname kaip nekompetenciją, tačiau ligų baigtys kartais ateina be įspėjimo. Kasdien susiduriant su nepakankamų investicijų į mediciną sukeliamais padariniais, nelengva prisiversti žiūrėti į priekį ir matyti, kas formuos kardiologijos ateitį būsimus dešimtmečius.

Skaityti daugiau: Prezidento laiškas

Mieli kolegos,

paskutinį dešimtmetį išsivysčiusioms šalims statistika palanki. Žmonės gyvena ilgiau, geriau ir laimingiau. Koks čia medikų indėlis? Be abejo – didžiulis. Mažiau skausmo, mažiau neįgalumo, daugiau mobilumo. Žinoma, žmogus, matantis ne pusiau pilną, bet pusiau tuščią stiklinę vandens, galėtų rasti savų argumentų, jog ne viskas taip gerai. Tačiau mes galvokime pozityviai.

Pasaulyje, kupiname informacijos, aiški ir praktiškai naudinga žinia yra vertybė. Gydytojų praktiniame darbe šios žinios, savotiškos mūsų veiklos taisyklės yra mums gerai žinomos diagnostikos ir gydymo gairės. Tipiniais atvejais gairės padeda greitai lėkti formulės trasa. Bet pasitaiko labai sudėtingų atvejų, kai atsiduri bekelėje ir atsakymų, panašių aprašytų atvejų tenka ieškoti interneto platybėse. Tačiau tokie atvejai yra daugiau išimtys nei taisyklės. Gydytojai, kurie dalyvaus Europos kardiologų draugijos kongrese Paryžiuje vasaros pabaigoje, bus pirmieji, sužinosiantys, kokias naujienas pateiks penkios EKD – Dislipidemijos, Supraventrikulinės tachikardijos, Ūminės plaučių arterijos embolijos, Lėtinės vainikinių arterijų ligos bei Širdies ligų ir cukrinio diabeto – gairės.

Skaityti daugiau: Prezidento laiškas

LKD svetainę remia

Renginiai

Rugpjūtis 2020
Pi An Tr Ke Pe Še Sek
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Pagrindinis LKD rėmėjas

  
           
         

Artimiausi renginiai Lietuvoje

Nėra renginių

Artimiausi renginiai užsienyje

Nėra renginių

Prisijungimas