Apsilankė204542

„Cukrinis diabetas ir širdies ligos: sąlyčio taškai, bendri tikslai, inovatyvūs sprendimai“

Gegužės 29 d. 15:30 val. „Floros simfonija“ konferencijų salėje, Jonavos g. 214, Kaunas

Mieli kolegos,

 
esame atsakingi už permainas mūsų sveikatos apsaugos sistemoje, juk širdies ir kraujagyslių ligos lemia 56 procentus visų mirčių Lietuvoje. Mes viešiname kardiologijos pasiekimus, įžvelgiame grėsmes, ieškome sprendimų. Mūsų darbo sėkmę lemia gerai informuota visuomenė – sveiki asmenys ir pacientai, politikai, bendraminčių organizacijos, tikinčios mūsų misija. Todėl būkime matomi, kalbėkime, dalinkimės, įtikinėkime.
Dabar informacijos randasi neproporcingai daug ir „gamina“ ją visi, kas netingi – nuo populiaraus lietuviško informacinio portalo žurnalisto iki prie laboratorijos stalo palinkusio mokslininko. Taigi žymioji Sokrato frazė „aš žinau, kad nieko nežinau“ išliko aktuali ir netgi įgavo papildomą prasmę. Internetinėje erdvėje atsirado daug „ekspertų“, nesikuklinančių pareikšti sensacingų ir mokslui prieštaraujančių bei žmones klaidinančių naujienų, kurių pasekmes mes, gydytojai, ilgai turime taisyti. Todėl mūsų darbas šiais laikais yra daugiau filtruoti, tikrinti, atsirinkti ir rūšiuoti.Paskutiniuoju metu šalia termino broadcaster (platintojas) ne mažiau svarbus tapo narrowcaster (siaurintojas). Ir iš tikrųjų mūsų mokslininkai ir lektoriai tapo informacijos koncentruotojais ir „siaurintojais“ gerąja prasme. Tipiški informacijos koncentratai mūsų specialybėje – Europos kardiologų gairės, jų „ekstraktai“ – parankinės gairių versijos, ir šie dokumentai yra mūsų praktinio darbo vadovai. Tokių dokumentų šiais metais – net penki: „Arterinė hipertenzija, „Nėštumas ir širdies ligos, „Širdies raumens revaskulizacija, „Ketvirtasis universalusis miokardo infarkto apibrėžimas“ ir „Sinkopės. Visų šių gairių parankines kardiologo knygeles lietuvių kalba mums bus malonu padovanoti jums kitų metų pradžioje.
2019 metais kviečiame jus į dvi dideles konferencijas: „The 6th International Conference on Prehypertension, Hypertension, Metabolic Disorders and Cardiovascular Disease“ Vilniuje ir „27th Nordic-Baltic Congress of Cardiology“ Helsinkyje. Informacijos apie kitas konferencijas rasite apsilankę Lietuvos kardiologų draugijos tinklalapyje www.lcs.lt . 
Žymi aplinkosaugininkė Džeinė Gudol yra pasakiusi: „Mums rūpės tik tuomet, jei suprasime ir galėsime padėti tik tuomet, jei mums rūpės.“ Taigi būkime supratingi ir rūpestingi. Padovanokime vieni kitiems šias kalėdines dovanas: oponentams – pakantumą, draugams – meilę, vaikams – gerą pavyzdį, o visiems mus supantiems žmonėms – gerumą.
Su šventom Kalėdom jus visus, mielieji, su artėjančiais Naujaisiais metais! 

Profesorius Rimvydas Šlapikas,
Lietuvos kardiologų draugijos prezidentas

 

LKD svetainę remia

Renginiai

Rugpjūtis 2020
Pi An Tr Ke Pe Še Sek
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Pagrindinis LKD rėmėjas

  
           
         

Artimiausi renginiai Lietuvoje

Nėra renginių

Artimiausi renginiai užsienyje

Nėra renginių

Prisijungimas