Apsilankė160156

„Cukrinis diabetas ir širdies ligos: sąlyčio taškai, bendri tikslai, inovatyvūs sprendimai“

Gegužės 29 d. 15:30 val. „Floros simfonija“ konferencijų salėje, Jonavos g. 214, Kaunas

5th Cardio Update Europe

Over two days, 12 leading experts will review recent advances across the spectrum of cardiology.

Mieli kolegos,

pradedu šį laišką citata iš nuostabios Yuval Noah Harari knygos „Homo Deus. Brief History of Tomorrow“ („Žmogus Dievas. Trumpa rytojaus istorija“)
Trečiojo tūkstantmečio aušroje žmonija atsibunda mankštindama sąnarius ir trindama akis. Sąmonėje dar boluoja baisaus košmaro vaizdai. „Mačiau kažkokias spygliuotas vielas ir grybo formos debesį. Po galais, tai buvo tik blogas sapnas“. Nuėjusi į vonios kambarį, žmonija nusiprausia veidą, atidžiai apžiūri raukšles veidrodyje, po to prisipila puodelį kavos ir atsiverčia savo dienoraštį. „Nagi, pažiūrėkime, kas šiandieną mūsų darbotvarkėje?“ Tūkstančius metų atsakymas į šį klausimą buvo toks pats.Tos pačios trys problemos vargino dvidešimto amžiaus pradžios Kiniją, viduramžių Indiją ir senovės Egiptą. Badas, maras ir karas visada buvo sąrašo viršuje. Vis dėlto trečiajame tūkstantmetyje žmonija prabudo turėdama milžinišką potencialą. Galbūt nedaugelis pagalvoja apie tai, jog per paskutiniuosius du dešimtmečius žmonijai pavyko suvaldyti badą, marą ir karus. Be abejo, šios problemos nėra galutinai išspręstos, tačiau iš neišvengiamų ir nekontroliuojamų gamtos stichijų jos virto dideliais, tačiau valdomais iššūkiais.

Mums, kardiologams, negalią simbolizuojantis maras – širdies ir kraujagyslių ligos (ŠKL), per metus Europoje nusinešančios 4 milijonus gyvybių. Tenka pripažinti, jog šios ligos, deja, lieka XXI amžiaus maru ir mūsų šiuolaikinėje sparčiai besivystančioje visuomenėje.

Europos kardiologų draugijos (EKD) misija – sumažinti ŠKL paplitimą ir mirštamumą nuo jų. Tai – vienas svarbiausių gydytojų bendruomenės prioritetų. Pagrindinis EKD uždavinys, vykdant savo misiją, – mokslo įrodymais grįstos medicinos žinių sklaida kardiologų bendruomenėje. Diagnostikos ir gydymo gairės, ekspertų sutarimo dokumentai, „Europos Širdies Žurnalas“ (European Heart Journal) ir vienuolika EKD kuruojamų leidinių, 15 registrų, kasmetiniai kongresai yra prienami viso pasaulio gydytojų bendruomenei. Šiuo metu EKD jungia 56 nacionalines kardiologų draugijas. Didžiuojamės, jog Lietuvos kardiologų draugija yra aktyvi EKD komandos narė. Esame įtraukti į visus registrus, kviečiami ekspertais, vertinant EKD gydymo gaires, skaitome pranešimus, pirmininkaujame kongresuose.
Naujausia džiugi žinia yra ta, kad Lietuvos kardiologų draugijos Širdies nepakankamumo darbo grupė buvo apdovanota Aukso taure už Europos Širdies nepakankamumo dienų – visuomenės suvokimo apie širdies nepakankamumą gerinimo – programos vykdymą. Toks apdovanojimas įteikiamas antrą kartą (pirmasis – Vokietijai), kai šalis 3 metus iš eilės laimi prizą už šią veiklą. Vienas svarbiausių veiklos komponentų – naujos specializuotos širdies nepakankamumo priežiūros programos įdiegimas.

 
Jau dešimtį metų Lietuvos kardiologų draugija yra Šiaurės Baltijos šalių kardiologų draugijų aljanso narė, pastaruosius dvejus metus – pirmininkauja šiai svarbiai organizacijai. Šiais metais Lietuvai patikėta organizuoti šio aljanso kongresą (Nordic-Baltic Congress of Cardiology, NBCC 2017), kuris vyks birželio 1–3 dienomis Vilniuje „Radisson Blu Hotel Lietuva“ kongresų centre. Kongrese bus skaitomos paskaitos aktualiomis išeminės širdies ligos, arterinės hipertenzijos, dislipidemijos, širdies nepakankamumo, aritmijų, širdies ligų prevencijos temomis.
Programoje yra ir sesijų, skirtų intervenciniams kardiologams, elektrofiziologams ir kardiochirurgams. Kongreso naujovė – sesijos slaugytojoms. Birželio 2 dieną Neries krantinėje, šalia Kongresų centro vyks renginiai, skirti visuomenei, kurių metu ekrane bus rodoma vaizdinė medžiaga apie širdies ir kraujagyslių ligas ir jų rizikos veiksnius, bus matuojamas kraujospūdis, cholesterolio koncentracija kraujyje.

Nuoširdžiai kviečiame Jus visus dalyvauti šiame kongrese.

Išsami informacija ir registracija: www.nbcc2017.org
Vaizdo informacija
Kongreso programa
Iki susitikimo Vilniuje birželio 1–3 dienomis.

Pagarbiai,

Prof. dr. Rimvydas Šlapikas,
Lietuvos kardiologų draugijos Prezidentas

LKD svetainę remia

Renginiai

Birželis 2019
Pi An Tr Ke Pe Še Sek
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Pagrindinis LKD rėmėjas

  
           
         

Artimiausi renginiai Lietuvoje

Nėra renginių

Artimiausi renginiai užsienyje

28 Birž 2019
08:00AM - 12:00AM
5th Cardio Update Europe

Prisijungimas