Išeminės širdies diagnostikos ir gydymo naujovės

Išeminė širdies liga yra viena dažniausių mirties priežasčių pasaulyje ir Lietuvoje. Paskutiniu metu publikuotas kertinis mokslinis tyrimas ISCHEMIA, apibendrinantis medikamentinio ir invazinio gydymo poveikį paciento prognozei. Taip pat šiais metais Europos kardiologų draugijos kongrese buvo pristatytos ūminio koronarinio sindromo be ST segmento pakilimo diagnostikos ir gydymo gairės. Šiose gairėse buvo atnaujintos gydymo rekomendacijos bei aptarti nauji ūminių koronarinių sindromų be ST segmento pakilimo diagnostikos, rizikos vertinimo ir stebėsenos aspektai.

Trukmė: 2 val.

Renginio programa

Laikas Pranešėjas Tema
15:00 Prof. J. Čelutkienė prieš prof. G. Davidavičių. Debatas: ISCHEMIA klinikinis tyrimas: konservatyvus ar invazinis gydymas?
15:30 Prof. O. Gustienė Naujosios EKD Ūminio koronarinio sindromo be ST segmento pakilimo diagnostikos ir gydymo gairės: rizikos ir diagnostikos ypatumai.
15:45 Prof. R. Unikas Naujosios EKD Ūminio koronarinio sindromo be ST segmento pakilimo diagnostikos ir gydymo gairės: pradinis gydymas ir invazinė strategija.
16:00 Dr. D. Jarašūnienė Antitrombotinio gydymo ypatumai gydant ūminį koronarinį sindromą be ST segmento pakilimo.
16:15 R. Šerpytis MINOVA (miokardo infarktu, kai nėra obstrukcinių pakitimų vainikinėse arterijose) sergančių pacientų diagnostika ir gydymas.
16:30 Visi lektoriai Apibendrinimas.

Pirmininkai

Prof. Jelena Čelutkienė

  • VŠĮ Vilniaus Universiteto ligoninės Santaros klinikos, gydytoja kardiologė;
  • Kardiologijos ir angiologijos centro Širdies ir kraujagyslių neinvazinės ir ultragarsinės diagnostikos skyriaus vyresnysis gydytojas kardiologas;
  • VU Klinikinės medicinos institutas, Širdies ir kraujagyslių ligų klinika, profesorė, mokslinių tyrimų ir projektų pagrindinė tyrėja, daugybės tarptautinių mokslinių straipsnių ir pozicijų pagrindinė autorė bei bendraautorė;
  • Nuo 2020 m. Lietuvos kardiologų draugijos prezidentė.
Video įrašai ir papildoma medžiaga prienama tik Nariams ir užsiregistravusiems į renginį bičiuliams.
Video įrašas Download
Video įrašas Download