Prieširdžių virpėjimo diagnostikos ir gydymo gairės IŠSAMIAI

Prieširdžių virpėjimas – dažniausia širdies aritmija pasaulyje. Senstant visuomenei pacientų su prieširdžių virpėjimu daugėja. Šios būklės kompleksiškumas lemia, kad ją gydant reikia remtis ir holistiniais, ir multidisciplininiais metodais, kuriuos reikia naudoti norint gauti geriausią rezultatą.

Trukmė: 2 val.

Renginio programa

Laikas Pranešėjas Tema
15:00 Gyd. Mindaugas Vieželis (LSMU Kardiologijos klinika) Prieširdžių virpėjimo (PV) diagnostika.
15:10 Prof. Aras Puodžiukynas (LSMU Kardiologijos klinika) Insulto prevencija sergant PV: antikoaguliantai ilgalaikio gydymo metu ir perikardioversiniu laikotarpiu.
15:20 Dr. Jonas Jarašūnas (Klaipėdos jūrininkų ligoninė) Antikoaguliantų ir antitrombocitinių vaistų vartojimas ir derinimas sergant PV ūminės išemijos sindromų metu, periprocedūriniu ir perioperaciniu laikotarpiu.
15:30 Dr. Gediminas Račkauskas (VU Širdies ir kraujagyslių ligų klinika) Ritmo kontrolė sergant PV: medikamentinis ir intervencinis gydymas.
15:40 Prof. Germanas Marinskis (VU Širdies ir kraujagyslių ligų klinika) Dažnio kontrolė sergant PV.

Pirmininkai

Prof. Jelena Čelutkienė

  • VŠĮ Vilniaus Universiteto ligoninės Santaros klinikos, gydytoja kardiologė;
  • Kardiologijos ir angiologijos centro Širdies ir kraujagyslių neinvazinės ir ultragarsinės diagnostikos skyriaus vyresnysis gydytojas kardiologas;
  • VU Klinikinės medicinos institutas, Širdies ir kraujagyslių ligų klinika, profesorė, mokslinių tyrimų ir projektų pagrindinė tyrėja, daugybės tarptautinių mokslinių straipsnių ir pozicijų pagrindinė autorė bei bendraautorė;
  • Nuo 2020 m. Lietuvos kardiologų draugijos prezidentė.
Video įrašai ir papildoma medžiaga prienama tik Nariams ir užsiregistravusiems į renginį bičiuliams.
Video įrašas Download
Video įrašas Download