Virtuali LKD Akademija: Širdies vaizdiniai tyrimai – nesustabdomas progresas

Šiandien širdies ir kraujagyslių vaizdiniai tyrimai, padedantys diagnozuoti, prognozuoti bei kelti naujas mokslines hipotezes, yra neatsiejama kardiologijos dalis. Atrodo, jog apie vaizdinius tyrimus kardiologijoje žinome nemažai, tačiau kiekviena diena atneša dar daugiau naujienų apie šių tyrimų technologinį bei mokslinį progresą. Nesustabdomo progreso akivaizdoje vaizdinių tyrimų darbo grupė pirmojoje 2021-ųjų metų LKD virtualios akademijos sesijoje nori pasidalinti glausta šios srities naujienų apžvalga, kuri, tikime, bus naudinga ne tik vaizdinių tyrimų ekspertams, bet ir visiems kardiologams, praktiniame darbe susiduriantiems dažniausia net ne su viena vaizdinių tyrimų metodika.

Trukmė: 2 val.

Renginio programa

Laikas Pranešėjas Tema
15:00 Doc. Sigita Glaveckaitė (VU) Vaizdinių tyrimų naujienos trumpai: įspūdžiai iš 2020 m. EKD kongresų ir ne tik...
15:15 Dr. Tomas Lapinskas (LSMU). Širdies magnetinio rezonanso tomografija šiandien ir rytoj.
15:30 Dokt. Gintarė Bieliauskienė (VU), moderuoja prof. Diana Zakarkaitė (VU). Užmirštasis triburis vožtuvas: ar vožtuvo funkcijos vertinimui pakanka tik echokardiografijos?
15:45 Dr. Agnė Drąsutienė (VU) Mitralinio vožtuvo prolapsas su mitralinio vožtuvo žiedo disjunkcija: ar pavojinga?
16:00 Dr. Indrė Čeponienė (LSMU) Kompiuterinės tomografijos vaidmuo kardiologijoje šiandien ir ateityje.
16:15 Doc. Donatas Vajauskas (LSMU) Miokardo perfuzijos scintigrafijos vaizdinimas su specializuota kardiologine gama kamera - vertė klinikinėje praktikoje, tiriant pacientus dėl IŠL.
16:30 Gyd. Dovilė Jančauskaitė (VUL SK), moderuoja dr. Eglė Sadauskienė (VU). Išplėstinio vaizdinimo reikšmė širdies amiloidozės diagnostikoje: atvejo analizė.

Pirmininkai

Sigita Glaveckaitė

VŠĮ Vilniaus universiteto ligoninės “Santaros klinikos”, gydytoja – kardiologė; Vilniaus universitetas, Klinikinės medicinos institutas, Širdies ir kraujagyslių ligų klinika, docentė; Lietuvos širdies asociacijos prezidentė;

Virtuali LKD akademija

Lietuvos kardiologų draugija tęsia edukacinių renginių 2020-2021 m. seriją „Virtuali LKD akademija“. Kartu su Vilniaus Universitetu ir Lietuvos Sveikatos Mokslų Universitetu kviečiame Jus dalyvauti nuotolinėje konferencijoje „Širdies vaizdiniai tyrimai – nesustabdomas progresas“. Laukiame visų specialybių gydytojų ir slaugytojų.

Video įrašai ir papildoma medžiaga prienama tik Nariams ir užsiregistravusiems į renginį bičiuliams.
Video įrašas Download
Video įrašas Download