Kas mes esame

Lietuvos kardiologų draugija (LKD) yra visuomeninė organizacija, vienijanti Lietuvos kardiologų ir kitų specialybių gydytojus bei mokslo darbuotojus, dirbančius kardiologijos srityje. LKD veikia vadovaudamasi Lietuvos Respublikos Konstitucija, Lietuvos Respublikos civiliniu kodeksu, Lietuvos Respublikos visuomeninių organizacijų įstatymu, kitais Lietuvos Respublikos įstatymais ir teisės aktais bei įstatais.

Pagrindinis LKD tikslas

Sumažinti mirtingumą nuo širdies ir kraujagyslių ligų, nes nepaisant ilgamečių pastangų gerinti širdies ligų priežiūrą, Lietuvoje mirčių dažnis dėl širdies ir kraujagyslių ligų 4 kartus viršija Europos vidurkį.

LKD yra daugiau nei 450 narių

LKD vienija Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio ir Šiaulių kraštų kardiologų draugijas.

Tapti nariu

LKD valdybos struktūra

J. Čelutkienė – LKD Prezidentė

  • VŠĮ Vilniaus Universiteto ligoninės Santaros klinikos, gydytoja kardiologė;
  • Kardiologijos ir angiologijos centro Širdies ir kraujagyslių neinvazinės ir ultragarsinės diagnostikos skyriaus vyresnysis gydytojas kardiologas;
  • VU Klinikinės medicinos institutas, Širdies ir kraujagyslių ligų klinika, profesorė, mokslinių tyrimų ir projektų pagrindinė tyrėja, daugybės tarptautinių mokslinių straipsnių ir pozicijų pagrindinė autorė bei bendraautorė;
  • Nuo 2020 m. Lietuvos kardiologų draugijos prezidentė.
Aistra. Kantrybė. Pergalė.

Naujienos
11

Lietuvos kardiologų draugija didžiuojasi prof. E. Ereminienei tapus tikrąja Europos kardiologų draugijos nare

Dr. Eglė Ereminienė – Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Kardiologijos klinikos profesorė, širdies ultragarsinio tyrimo ekspertė, retų širdies ir kraujagyslių ligų specialistė, aktyvi tyrėja, taip pat studentų, gydytojų rezidentų bei doktorantų mokslinė vadovė, ilgametė Lietuvos kardiologų draugijos valdybos narė. Nuo 2014 metų prof. E. Ereminienė yra Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų Retų širdies ir kraujagyslių ligų centro vadovė. Prof. E. Ereminienė yra žurnalo „Journal of Rare Cardiovascular Diseases“ redaktorė, atsakinga už retas sisteminės kraujotakos ligas. Profesorė gilinasi į naujas kardiologijos mokslo sritis, pasižymi dideliu darbštumu ir atsakingumu, yra šilta kolegė bei nuoširdi ir dėmesinga gydytoja savo pacientams. Sveikiname profesorę!

LKD Jaunųjų kardiologų klubo narių pasiekimai 2020 Europos kardiologų draugijos kongrese

Šių metų EKD The Digital Experience 2020 kongreso metu, nacionalinių jaunųjų kardiologų komandų konkurse (konkursas vyko online virtualiame paciento simuliatoriuje, vertinti paciento nusiskundimai, klinikiniai požymiai, tyrimų rezultatai, reikėjo paskirti reikiamus tyrimus ir gydymą) Lietuvos jaunųjų kardiologų komanda, kurią sudarė Gintarė Martinkutė (Klaipėdos Jūrininkų ligoninė), Mindaugas Vieželis (LSMUL Kauno Klinikos), Rokas Šerpytis (VUL Santaros Klinikos) ir Paulius Orda (Klaipėdos Jūrininkų ligoninė) užėmė 6-ąją vietą tarp 25 komandų. Užnugaryje liko Prancūzijos, Jungtinės Karalystės, Rusijos, Ispanijos, Estijos ir kt. komandos. Sveikiname jaunuosius kardiologus!

Stephan Achenbach - naujasis Europos kardiologų draugijos prezidentas

Europos kardiologų draugijos 2020 kongreso metu pradėjo eiti pareigas naujasis EKD prezidentas prof. Stephan Achenbach, vadovaujantis kardiologijos klinikai Friedrich Alexander Universitete (Erlangenas, Vokietija). Darbą pradeda su labai ambicinga EKD veiklos vizija – kokybė, atviras bendravimas ir tarptautinė partnerystė. Paklausus, kaip jis žada pasiekti išsikeltus galingus tikslus, profesorius atsakė labai nuoširdžiai ir paprastai – „suburdamas pačią geriausią komandą, kuri tik įmanoma“, kuri kurtų, dirbtų ir judėtų į priekį visuomet kartu. Skaityti daugiau

Nuotolinė konferencija „Retos aritmijos ir miokardo ligos“

Lietuvos kardiologų draugija tęsia edukacinių renginių 2020 m. seriją „Virtuali LKD akademija“. Kviečiame Jus dalyvauti nuotolinėje konferencijoje „Retos aritmijos ir miokardo ligos“. Nuotolinė konferencija vyks spalio 7 d. (trečiadienį), 15 val., trukmė - 2 tobulinimosi valandos. Laukiame visų specialybių gydytojų ir slaugytojų. Konferencijos programa pridedama. Bus išduodami sertifikatai. Registracija iki 2020-10-06 20:00, spausti čia.

Lietuvos kardiologų draugija tęsia edukacinių renginių 2020 m. seriją „Virtuali LKD akademija“.

EKD kongresas yra didžiausias kasmet organizuojamas kardiologijos kongresas pasaulyje. Šiais metais kongresas sutraukė 116.000 medicinos specialistų net iš 211 pasaulio šalių! 
Kongreso metu buvo pristatytos 4 naujos diagnostikos bei gydymo gairės (ūminio miokardo infarkto be ST segmento pakilimo, prieširdžių virpėjimo, suaugusiųjų įgimtų širdies ydų, sporto kardiologijos) ir nemažai labai svarbių klinikinių tyrimų (HOME-PE, REALITY, DAPA-CKD, EMPEROR-REDUCED ir kitų). 
Nuotolinė konferencija vyks rugsėjo 23 d. (trečiadienį), 15 val., trukmė - 2 tobulinimosi valandos. Laukiame visų specialybių gydytojų ir slaugytojų.