Kas mes esame

Lietuvos kardiologų draugija (LKD) yra visuomeninė organizacija, vienijanti Lietuvos kardiologų ir kitų specialybių gydytojus bei mokslo darbuotojus, dirbančius kardiologijos srityje. LKD veikia vadovaudamasi Lietuvos Respublikos Konstitucija, Lietuvos Respublikos civiliniu kodeksu, Lietuvos Respublikos visuomeninių organizacijų įstatymu, kitais Lietuvos Respublikos įstatymais ir teisės aktais bei įstatais.

Pagrindinis LKD tikslas

Sumažinti mirtingumą nuo širdies ir kraujagyslių ligų, nes nepaisant ilgamečių pastangų gerinti širdies ligų priežiūrą, Lietuvoje mirčių dažnis dėl širdies ir kraujagyslių ligų 4 kartus viršija Europos vidurkį.

LKD yra daugiau nei 450 narių

LKD vienija Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio ir Šiaulių kraštų kardiologų draugijas.

Tapti nariu

LKD valdybos struktūra

J. Čelutkienė – LKD Prezidentė

  • VŠĮ Vilniaus Universiteto ligoninės Santaros klinikos, gydytoja kardiologė;
  • Kardiologijos ir angiologijos centro Širdies ir kraujagyslių neinvazinės ir ultragarsinės diagnostikos skyriaus vyresnysis gydytojas kardiologas;
  • VU Klinikinės medicinos institutas, Širdies ir kraujagyslių ligų klinika, profesorė, mokslinių tyrimų ir projektų pagrindinė tyrėja, daugybės tarptautinių mokslinių straipsnių ir pozicijų pagrindinė autorė bei bendraautorė;
  • Nuo 2020 m. Lietuvos kardiologų draugijos prezidentė.
Aistra. Kantrybė. Pergalė.

Naujienos
11

Registracija į Lietuvos Kardiologija 2021

Sužinokite, kas šiais metais tapo Metų kardiologu. Konferencijoje Jūsų laukia trys plenarinės ir dvi satelitinės sesijos, kurių metu prisiminsime ir karščiausias šių metų klinikinių tyrimų naujienas! Apžvelgsime Lietuvos mokslininkų pasiekimus ir galiausiai pažaisime – jaunieji kardiologai ruošia Jums 2021 EKD gairių protmūšį. Aktyviai dalyvaujant jame bei talpinant nuotraukas bei komentarus Whova platformoje, kurią naudojame šiais metais, galima bus laimėti prizus – LKD narystę! Turėsite puikių galimybių virtualiai susitikti ir išgerti kavos su kolegomis.

Virtuali LKD akademija. Kardiologinių paslaugų kokybės kriterijai.

Lietuvos kardiologų draugija tęsia edukacinių renginių 2021 m. seriją „Virtuali LKD akademija“ ir kartu su Sveikatos apsaugos ministerija nuotolinėje konferencijoje „Kardiologinių paslaugų kokybės kriterijai“ pristato patvirtintus teisės aktuose kardiologinių paslaugų kokybės kriterijus. Konferencijos metu sužinosite, ką reiškia kokybiškas miokardo infarkto, širdies nepakankamumo gydymas, efektyvi prevencija. Ar Lietuvoje yra galimybių surinkti tokius rodiklius, kurie rekomenduojami Europos kardiologų draugijos? Ko galime išmokti iš kitų šalių gerosios patirties? Kokios yra e.Sveikatos vystymo perspektyvos?

Ar saugu vartoti naujuosius geriamuosius antikoaguliantus SĮŠY pacientams?

Pastebima, kad vis daugiau pacientų vartoja naujuosius geriamuosius antikoaguliantus, tačiau duomenų apie šių vaistų saugumą SĮŠY pacientams vis dar trūksta. Vokiečių studijoje išnagrinėti daugiau nei 44000 SĮŠY pacientų, kuriems buvo skirti naujieji geriamieji antikaoguliantai arba vitamino K antagonistai laikotarpiu nuo 2005 m. iki 2018 m., duomenys. Tyrėjai išanalizavo antikoaguliantų pasirinkimo pokyčius, saugumo ir efektyvumo skirtumus. Pastebėta, kad vis daugiau SĮŠY pacientų skiriami naujieji geriamieji antikoaguliantai, tačiau šių medikamentų vartojimas buvo susijęs su padidėjusia ilgalaike nepageidaujamų kardiovaskulinių įvykių ir mirštamumo rizika lyginant su vitamino K antagonistais. Daugiau skaitykite čia.

SĮŠY pacientams COVID-19 kelia didžiausią riziką

COVID-19 naujai atsiradusi liga todėl neturime pakankamai duomenų apie šios infekcijos poveikį ĮŠY pacientams. Siekiant geriau suprasti COVID-19 poveikį šiaip pacientų grupei bei pagerinti jų stebėseną ir gydymą atliekamas tarptautinis multicentrinis tyrimas „COVID-19 ir SĮŠY“, prie šio tyrimo prisijungė ir VUL SK Įgimtų širdies ydų suaugusiems poskyrio komanda. Pradiniai šio tarptautinio tyrimo duomenys pateikiami EKD ĮŠY darbo grupės ir Tarptautinės SĮŠY draugijos straipsnyje, kuriame apžvelgiamas COVID-19 poveikis SĮŠY pacientams, daugiausia dėmesio skiriant SĮŠY anatominiams ir fiziologiniams aspektams turintiems įtakos COVID eigai, rizikos nustatymui, pateikiamos rekomendacijos dėl saviizoliacijos, hospitalizavimo, SĮŠY priežiūros pandemijos metu. Pagal COVID-19 sukeliamą riziką SĮŠY pacientai skirstomi į mažos, vidutinės, ir didelės rizikos grupes, plačiau skaitykite čia.

Įgimtų širdies ydų atnaujintos EKD gairės

2020 metų versijoje atnaujinta klasifikacija pagal patologijos sudėtingumą, rasite papildomus aortopatijų bei įgimtų vainikinių arterijų anomalijų poskyrius, daug informacijos apie dažniausią komplikaciją – aritmijas. Perkateterinis gydymas rekomenduojamas kaip pirmo pasirinkimo, koreguojant daugumą SĮŠY ir jų komplikacijų, o atviras širdies operacijas turėtų atlikti dedikuoti ĮŠY chirurgai. Rekomendacijų ir atnaujintos informacijos apie plautinę hipertenziją, nėštumą, saugų fizinį krūvį, krūvio mėginių ir biomakerių svarbą stebėsenai, senėjimo bei ilgalaikės priežiūros planavimą ieškokite čia.