2024 m. lapkričio 7 – 8 dienomis Rygoje, Latvijoje vyko VIII Baltijos šalių širdies nepakankamumo ir XV Aritmijų susitikimas (angl. VIII Baltic Heart Failure and XV Arrhythmias meeting). Kongrese dalyvavo atstovai iš Estijos, Latvijos ir, žinoma, Lietuvos: kartu dalijosi didžiausiais mokslo pasiekimais, klinikinėmis naujovėmis ir patirtimis. Džiaugiamės, jog renginyje ne tik dalyvavo, bet ir prie kongreso organizavimo prisidėjo visas būrys Lietuvos kardiologų draugijos narių!
Sesiją „Multidisciplininis požiūris į širdies nepakankamumo su išsaugota išstūmimo frakcija diagnostiką“ moderavo Prof. Diana Žaliaduonytė; šioje sesijoje pranešimus pristatė LKD prezidentas Prof. Tomas Lapinskas („CMR value in HFpEF differential diagnosis“) ir Prof. Indrė Čeponienė („Cardiac CT and HFpEF: how it could help for better management?“). Satelitinėje rėmėjų sesijoje pranešimą pristatė buvusioji LKD prezidentė Prof. Jelena Čelutkienė („SGLT2 inhibitors and cardiovascular diseases: Do we really know everything?“). Be to, profesorė moderavo sesiją „Baltijos šalių aktualijos“ bei joje pristatė gairių pritaikymo klinikinėje praktikoje subtilybes. Sesiją „Kardiomiopatijos – dažna širdies nepakankamummo priežastis“ moderavo Prof. Tomas Lapinskas ir Prof. Eglė Ereminienė; profesorė šioje sesijoje taip pat pristatė pranešimą „Tansthyretin cardiac amyloidosis: a comprehensive review with focus on heart failure“, o kartu žiniomis dalinosi Doc. Eglė Rumbinaitė su pranešimu „Ethiological approach in heart failure management“. Lietuviai nepraleido ir intervencijų sesijos: doktorantas Martynas Jurėnas pristatė pranešimą „Transcatheter aortic valve replacement in heart failure“. Sesiją „Aritmologija širdies nepakankamumo fone“ moderavo Prof. Germanas Marinskis, jis taip pat pristatė ir pranešimą „Ventricular tachycardia ablation in heart failure“. Žinoma, kongrese nebuvo pamirštos ir kitos svarbiausios aritmijos – jų sesiją moderavo Prof. Aras Puodžiukynas, kuris savo žiniomis dainosi ir pranešime „Subclinical atrial fibrillation detected by implantable devices: does the strategy of anticoagulation is clear already?“.
Negana to, jaunųjų tyrėjų sesijosje (ją moderavo Prof. Tomas Lapinskas ir Doc. Giedrė Bakšytė) dalyvavo net 9 perspektyvūs mokslininkai iš Lietuvos: Paulius Bučius, Martynas Jurėnas, Skaistė Astašauskaitė, Liucija Rancaitė, Paulius Orda, Dominykas Rabinovičius, Rasa Paleckienė ir Agneta Virbickienė.
Plačiau su kongreso programa galite susipažinti čia.
Dėkojame organizatoriams, moderatoriams, pranešėjams ir tyrėjams už mokslo sklaidą ir Lietuvos vardo puoselėjimą bei linkime sėkmės tolimesniuose darbuose!